برای تعیین میزان طلای جیوه ، مواد معدنی و املاح موجود در خاک طلایاب Au 79 مورد استفاده قرار می گیرد .

طلایاب Au 79

معرفی طلایاب Au 79

طلایاب Au 79 دستگاهی برای تمام کاوشگران است تا از این طریق بتوانند میزان طلای جیوه ، املاح و مواد معدنی موجود در خاک و هم چنین نمونه های خاک را تعیین نمایند . فلزیاب و طلایاب Au 79 محصول شرکت او کی ام (OKM) آلمان می باشد.

طلایاب Au 79 از یک واحد کنترل و یک واحد اندازه گیری استوانه ای شکل تشکیل شده است . شما باید نمونه کوچکی از خاک را در واحد اندازه گیری استوانه ای شکل قرار دهید .

پس از اینکه طلایاب Au 79 روشن شد ، شما از طریق چند مرحله راهنمایی خواهید شد ، تا در انتها نتیجه نهایی در مورد مواد موجود در نمونه خاک روی واحد صفحه کنترل نمایش داده شود .

صفحه نمایش طلایاب Au 79

این صفحه نمایش اطلاعاتی در مورد مقدار طلای موجود در خاک به شما نشان خواهد داد . این مقدار برحسب گرم بر هر تن می باشد .

فرآیند اندازه گیری طلایاب Au 79

در ابتدا یک نمونه کوچکی از خاک را درون واحد اندازه گیری استوانه ای شکل طلایاب Au 79 بریزید ، سپس می توانید مرحله اندازه گیری را آغاز کنید . بهتر است با استفاده از چندین نمونه این کار را تکرار نمایید تا از نتیجه بدست آمده مطمئن شوید .

یکی از قابلیت های طلایاب Au 79 این است که به شما کمک می کند تا مکان هایی که امکان استخراج طلا در آن وجود دارد شناسایی و ردیابی شود .

در روند اندازه گیری طلایاب Au 79 مراحل زیر پردازش می شوند :

پس از اینکه اندازه گیری قبلی صورت گرفت واحد اندازه گیری استوانه ای شکل را پاک نمایید . واحد اندازه گیری استوانه ای شکل به کوچکترین ذره طلایی واکنش نشان می دهد و باعث تحریک شدن طلایاب Au 79 می شود .

زمانی که نمونه خاک را درون واحد اندازه گیری استوانه شکل میریزید توجه داشته باشید که دارای مواد رومغناطیسی مانند ماسه سیاه نباشد . برای جلوگیری از این مسئله واحد اندازه گیری استوانه ای دارای یک پوشش می باشد . این پوشش دارای یک آهنربا است که می تواند ذرات مغناطیسی را از نمونه خاکی که درون واحد اندازه گیری استوانه ای شکل قرار دارد ، جدا کند .

پس از جداسازی ، در انتها طلای نمونه را چندین بار تکان دهید . طلا یاب Au 79 دارای یک کویل مارپیچ دو هسته ای می باشد که درون جعبه اندازه گیری قرار دارد . با استفاده از این کویل مارپیچ می توانید مقدار نهایی طلا را محاسبه کنید و تمام مراحل را به صورت بصری درون صفحه نمایش واحد کنترل مشاهده نمایید . باتری طلایاب Au 79 حدود ۵ ساعت کار می کند .

در سه شرایط ممکن است طلایاب Au 79 به شما هشدار دهد :

  1. قبل از اینکه یک نمونه خاکی را درون واحد اندازه گیری استوانه ای شکل قرار دهید ، به دلیل جلوگیری از اختلال درعملکرد دستگاه طلایاب ، مخزن استوانه ای را پاکسازی نمایید.
  2. ذرات مغناطیسی مانند ماسه سیاه را از قسمت واحد اندازه گیری حذف نمایید .
  3. در نهایت نتیجه اندازه گیری بر روی صفحه واحد کنترل نمایش داده میشود .

در صورتی که با استفاده از دستگاه طلا یاب Au 79 از نمونه خاک اندازه گیری شده موفق به کشف طلا شدید ، امیدوار باشید که مقدار بیشتری طلا در خاک وجود دارد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *