آشنایی و شناخت کافی قابلیت های مختلف فلزیاب ها یکی موارد ضروری قبل خرید دستگاه فلزیاب می باشد که باید اطلاع دقیق از آن داشته باشیم . فلزیاب ها با توجه به کاربردشان به انواع مختلفی تقسیم می شوند . ما در این مقاله قصد داریم  شما را با انواع فلزیاب ، کارایی و قابلیت های آن ها بیش تر آشنا کنیم، همراه ما باشید.

قابلیت های مختلف فلزیاب

آشنایی با قابلیت های مختلف فلزیاب ها

فلزیاب های تی آر، در گنج یابی به دلیل قدرت تفکیک پایین کاربردی ندارند و اما برای پیدا کردن فلزات بزرگ چون لوله ها ساخته شده اند .روش کار با فلزیاب تی آر بسیار سخت بوده و به خاطر اشتباه و خطلای بالی این دستگاه در تعیین مکان مورد نظر کم تر مورد استفاده قرار می گیرد . متاسفانه به دلیل کمبود اطلاع از قابلیت های مختلف فلزیاب ها شرکت های بسیاری به تبلیغ و فروش این دستگاه ها با برندهای خارجی مختلف می پردازند و از کمبود اطلاع خریداران سوء استفاده می کنند .

فلزیاب های ماهواره ای یکی دیگر از انواع فلزیاب ها می باشد که در زمینه گنج یابی و نقطه زنی کاربرد خاصی ندارد. فروش این نوع از فلزیاب ها به عنوان دستگاه گنج یاب نقطه زن چیزی جز کلاهبرداری نیست . از قابلیت های مختلف فلزیاب های ماهواره ای این است که به صورت ژئوفیزیک و جی پی آر لایه ها و بخش های مختلف زمین را جهت پیدا کردن معادن مختلف جست و جو می کند . فلزیاب های لیزری که به عنوان فلزیاب های مادون قرمز خریداری می شوند ، کاربرد خاصی در گنج یابی ندارند و فروش هر کدام از آن ها نوعی کلاهبرداری محسوب می شود . عده ای افراد سودجو با فروش دستگاه های گرماسنج با نام دستگاه فلزیاب ، افراد را با این دلیل که در اطراف فلزات عتیقه و با ارزش گرما وجود دارد فریب می دهند .

افرادی که اطلاعی از قابلیت های مختلف فلزیاب ها ندارند ، غافل از این هستند که گرما در عمق زمین موجود است نه در سطح زمین! عده ای دیگر از افراد که اطلاع کافی در مورد قابلیت های مختلف فلزیاب ها ندارند ، دوربین های ویژه مستند سازی را که برای زوم و ضبط صدای مناسب و با کیفیت دیجیتال می باشد به عنوان فلزیاب دوربینی خریداری می کنند .شرکت های فروشنده از بی اطلاعی افراد استفاده کرده و این دوربین ها را به عنوان فلزیاب دوربینی به آن ها می فروشند .فلزیاب های vlf مزایا و معایب مختلفی دارند . به طور معمول از این دستگاه ها در سواحل جهت شناسایی و جست و جوی افراد گمشده و اشیاء مختلف استفاده می شود اما در کشور ما متاسفانه به دلیل بی اطلاعی افراد از این دستگاه در بیابان ها جهت کاوش فلزات استفاده می شود .از قابلیت های مختلف فلزیاب های vlf می توان به تفکیک بالای آن اشاره کرد که برای هر فلز بوق هشدار خاصی را می زند و بر روی نمایشگر نام فلز را مشخص می کند .

از محبوب ترین فلزیاب های جستجوگر که از دارای قدرت تفکیک بالا می باشد ، طلایاب های پالسی می باشد . از قابلیت های مختلف فلزیاب های پالسی علاوه بر قدرت تفکیک بالا، میزان عمق زنی مناسب آن ها می باشد . جهت خرید و کسب اطلاعات بیش تر در مورد فلزیاب های مختلف می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از راهنمایی های آن ها استفاده نمایید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *